Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych

Stworzone aplikacje mobilne w ramach programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w pełni realizują założenia projektów związanych z cyfryzacją polskiej przestrzeni opieki medycznej. Przede wszystkim umożliwia prowadzenie rejestru pacjentów, zarządzanie kalendarzem oraz prowadzenie elektronicznej kartoteki. Aplikacje mobilne dostępne na smartphonach są kieszonkową wersją rozbudowanych programów do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej takich jak Medfile® EDM, które służą realizacji krótkich zadań.


Kieszonkowe aplikacje mobilne i ich możliwości

Możliwości związane z obsługą aplikacji mobilnych wystarczają do szybkiego i sprawnego wglądu do:

  • czasu trwania wizyt w gabinecie;
  • podstawowych danych pacjenta;
  • danych lekarza, u którego zaplanowana jest wizyta;
  • rodzaju wizyty, na jaki zapisany jest pacjent (zwykła, powtarzalna).


Dodatkowe działania aplikacji kieszonkowej

Aplikacje mobilne automatycznie informują, gdy następuje próba zarejestrowania pacjenta w już zajętym terminie. Ponadto z wykorzystaniem aplikacji mobilnej można zmienić datę i godzinę planowanej wizyty. Co więcej z poziomu aplikacji można:

  • uzupełniać wizyty wsteczne;
  • usuwać zaplanowane wizyty;
  • dodawać nowe wizyty.

 

Warto zaznaczyć, że cyfryzacja jest nieuniknionym procesem i sfera medycyny jest jednym z ostatnich miejsc, w którym szerokie innowacje jeszcze nie zostały do końca wprowadzone. Jak dotąd sprawnie zaczęły funkcjonować e-Zwolnienia. Już niedługo (styczeń 2020 r.) czeka polskich lekarzy i placówki medyczne kolejna rewolucja związana z wprowadzeniem e-Recept. Następnym krokiem (2021 r.) będzie obowiązkowe wprowadzenie e-Skierowań. Całościowy system obsługujący zarówno e-Dokumenty jak i Elektroniczną Dokumentację Medyczną jest wygodny i potrzebny wielu placówkom i małym gabinetom. Wybierając system warto kierować się możliwością jego rozwoju w perspektywie coraz większego postępu, wprowadzania udogodnień dla lekarzy i pacjentów.

 

Co oferują innowacyjne systemy?

Kompatybilność aplikacji mobilnej z wersją webową systemu Medfile® EDM sprawia, że  specjaliści mają stały wgląd do danych nawet poza gabinetem. Dodawanie pacjentów na wizytę przez aplikacje mobilne jeszcze nigdy nie było tak proste. Wykorzystanie rozwiązań na smartfony:

  • minimalizuje czas potrzebny na rejestrację pacjentów;
  • pozwala swobodnie śledzić zaplanowane wizyty i wyszukiwać wolne terminy;
  • umożliwia monitorowanie czasu pracy przeznaczonego na wizyty.


Możliwości aplikacji wykorzystywane przez placówki medyczne

Wybierając aplikacje mobilne Medfile® EDMlekarze zyskują możliwość lepszego wykorzystania możliwości systemu do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Tym samym dostarczają swoim pracownikom doskonałych narzędzi, które pozwalają zoptymalizować czas ich pracę oraz wykorzystać najnowocześniejsze metody działań w opiece zdrowotnej.


NEW!

e-Recpeta od 08 stycznia 2020 r. Nie zwlekaj, ząłoż konto w Medfile® juz dziś i skorzystaj z darmowego modułu do wystawiania e-Recept. Proste i intuicyjne instrukcje i pomoc wdrożeniowa pozwolą Ci szybko zainstalować e-Receptę.

Jesteś lekarzem i chciałbyś wystawiać e-Recepty szybko i sprawnie - zobacz przewodnik Medfile®. Kok po kroku: jak wystawić e-Receptę

System rezerwacji wizyt | Strona WWW gabinetu | Program do e-Recepty Co sprawia, że warto wybrać eCRF? Program do gabinetu - korzyści z zastosowania elektronicznego grafiku Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór” Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – poradnik NIL | e-Recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - Lekarze 50+ a wyzwania techniczne KIF z wytycznymi dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej eCRF - oprogramowanie do badań klinicznych Program do gabinetu | Poradnia Telemedyczna haloDoctor Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta Migracja danych w EDM Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – jak zacząć działać? e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym? e-Przychodnia – kompleksowe konsultacje medyczne online E-Recepta – także od lekarza online Teleporady w medycynie Konsultacje online z lekarzem okulistą. Skuteczna diagnoza Zwolnienie lekarskie online. Umów się na wizytę Konsultacje online z lekarzem pulmonologiem. Konsultuj wyniki online Konsultacje online z ortopedą Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi Antykoncepcja online – uzyskaj receptę od ręki Recepta od lekarza rodzinnego przez Internet Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu W jakim celu przeprowadza się badania rynku medycznego? Zapalenie prostaty - Praktyka lekarska online - Lekarze haloDoctor Rafał Piszczek: W przyszłości widzę telemedycynę jako pierwszy etap konsultacji medycznych Dlaczego badania rynku farmaceutycznego to dziś konieczność? Migrena – przyczyny, objawy i leczenie 6 rzeczy, które należy wiedzieć o menopauzie 4 mity o badaniach satysfakcji klienta, które musisz poznać Jak stworzyć idealną ankietę online? Ból głowy - migrena, napięciowy ból głowy haloDoctor Free - nowa funkcja, która łączy pacjentów i lekarzy Weterynarz online dla Twojego pupila The future of clinical trials in Poland