e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji

Jeśli mówić o nowościach wprowadzanych w polskiej służbie zdrowia, warto podkreślić, iż ich głównym zadaniem jest:

  • poprawa jakości i komfortu leczenia pacjentów;
  • zwiększyć czas, który lekarz przeznacza na wywiad z pacjentem i badanie przedmiotowe;
  • ułatwić prowadzenie czytelnej dokumentacji pacjentów.

 

Zalety korzystania z e-Dokumentacji

e-Dokumentacja i wdrożenie w jej systemowość jest możliwe dzięki stworzonym przez specjalistów fachowym aplikacjom mobilnym do gabinetu lekarskiego. Zastosowanie urządzeń mobilnych umożliwia lekarzowi dostęp do zasobów systemu z każdego miejsca i o każdej dogodnej porze. Ponadto wśród największych zalet programów do prowadzenia e-Dokumentacji z poziomu aplikacji mobilnej, można zaliczyć:

  • Łatwość i intuicyjność obsługi aplikacji;
  • Możliwość wprowadzania danych w dowolnym momencie;
  • Umożliwianie korzystania z wszystkich funkcji systemu z poziomu urządzeń mobilnych

Warto, w perspektywie wszystkich nadchodzących zmian zapoznać się z wszystkimi zaletami niesionymi przez obowiązkowe wprowadzanie e-Dokumentacji.

 

Perspektywy związane z e-Dokumentacją

e-Zwolnienia, e-Recepty i e-Skierowania to dopiero początkowe zmiany wprowadzane w zakresie obowiązkowej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej w polskiej służbie zdrowia. Podnoszą one jakość pracy lekarzy, farmaceutów, rejestratorów medycznych i innych pracowników medycznych, którzy są zaangażowani w leczenie pacjenta. Dane gromadzone na platformach cyfrowych pozwalają również gromadzić istotne z perspektywy polskiej medycy dane. Są wśród nich: pomiar skuteczności leków oraz wybór metod leczenia w konkretnych schorzeniach. Zachodnie rynki medyczne są aktualnie wzorem dla polskiej służby zdrowia, jeśli chodzi o cyfryzację i wprowadzenie e-Dokumentacji medycznej. Najważniejsze aktualnie zmiany po wprowadzeniu obowiązkowych e-Zwolnień czekają nas:

  • w styczniu 2020 r. podczas wprowadzenia obowiązkowych e-Recept,
  • w 2021 r. kiedy planowane jest wprowadzenie obowiązkowych e-Skierowań.

 

Oferta aplikacji mobilnych

Zastosowanie aplikacji mobilnych ułatwia pracę lekarzy, a przy tym minimalizuje czas, który lekarz musi poświęcić na prowadzenie papierowej dokumentacji medycznej. Warto zauważyć, że tym samym aplikacje stwarzają nowe możliwości do podnoszenia jakości leczenia pacjentów i trafności zastosowanych terapii. Mówiąc o aplikacjach mobilnych warto zaznaczyć, że Medfile® EDM stworzony we współpracy ze specjalistami medycyny jest rozwiązaniem bezpiecznym dzięki zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń. Udostępnianie zasobów systemu, jest zgodnie z przepisami prawa oraz RODO. Ponadto system chroni dane przed ich kradzieżą lub zniszczeniem.

 

Wygoda stosowania aplikacji mobilnych w gabinecie

Biorąc pod uwagę możliwości aplikacji mobilnych, ich stały rozwój i sposobność wykorzystania w gabinecie lekarskim, można powiedzieć, iż jest to rozwiązanie na aktualne zapotrzebowanie świata medycyny. Przekłada się na uelastycznienie pracy jednostek medycznych i pojedynczych gabinetów. Oznacza to pełne wykorzystanie potencjału pracowników gabinetów oraz wzrost zadowolenia pacjentów.

System rezerwacji wizyt | Strona WWW gabinetu | Program do e-Recepty Co sprawia, że warto wybrać eCRF? Program do gabinetu - korzyści z zastosowania elektronicznego grafiku Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór” Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – poradnik NIL | e-Recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - Lekarze 50+ a wyzwania techniczne KIF z wytycznymi dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej eCRF - oprogramowanie do badań klinicznych Program do gabinetu | Poradnia Telemedyczna haloDoctor Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta Migracja danych w EDM Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – jak zacząć działać? e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym? e-Przychodnia – kompleksowe konsultacje medyczne online E-Recepta – także od lekarza online Teleporady w medycynie Konsultacje online z lekarzem okulistą. Skuteczna diagnoza Zwolnienie lekarskie online. Umów się na wizytę Konsultacje online z lekarzem pulmonologiem. Konsultuj wyniki online Konsultacje online z ortopedą Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi Antykoncepcja online – uzyskaj receptę od ręki Recepta od lekarza rodzinnego przez Internet Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu W jakim celu przeprowadza się badania rynku medycznego? Zapalenie prostaty - Praktyka lekarska online - Lekarze haloDoctor Rafał Piszczek: W przyszłości widzę telemedycynę jako pierwszy etap konsultacji medycznych Dlaczego badania rynku farmaceutycznego to dziś konieczność? Migrena – przyczyny, objawy i leczenie 6 rzeczy, które należy wiedzieć o menopauzie 4 mity o badaniach satysfakcji klienta, które musisz poznać Jak stworzyć idealną ankietę online?