Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór”

Dlaczego wybrałem Medfile?

Zacznę od tego, że długo zastanawiałem się nad wyborem programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Jestem lekarzem, który lubi działać po swojemu, a wszystkie propozycje programów czy też systemów narzucały mi gotowe rozwiązania. Nie zgadzałem się na to. Zacząłem poszukiwania w Internecie, aby móc to obejść i zainteresowała mnie budowa własnej „karty wizyty”, pomyślałem, że może to jest to… Więc postanowiłem sprawdzić jak działa program.
 

Moja opinia o programie

Testy oprogramowania trwały dwa tygodnie. Moja opinia o programie Medfile jest taka: System jest bardzo rozwojowy i co chwilę pojawiają się nowe funkcje. Dzięki Medfile przyzwyczaiłem się do wystawiania e-Recept choć robię to od kilku tygodni. Samym programem posługuję się od 4 miesięcy. Jak dla mnie nie ma aktualnie lepszego rozwiązania na rynku. W mojej prywatnej praktyce to najbardziej korzystne rozwiązanie.

Czytałem wcześniej wiele opinii o programie Medfile. Nie przekonały mnie jednak one dopóki sam nie sprawdziłem, co oznacza: wysyłka SMS i jak dzięki niej mogę zyskać na czasie; rejestracja online – która sprowadziła do mnie wiele młodych pacjentów, którym nie chce się przychodzić do gabinetu osobiście - wolą rejestrację przez Internet; no i oczywiście stały dostęp do kartoteki z każdego miejsca i urządzenia. Kiedy wcześniej miałem inny program, nie było to możliwe, bo instalował się on tylko na jednym komputerze, za inne instalacje trzeba było dodatkowo płacić. Teraz mam wykupione dostępy dla siebie i mojego wspólnika oraz rejestratorki. Możemy mieć wgląd do systemu nawet, jeśli nie ma nas w gabinecie. Uważam, że to bardzo wygodne!

Opinia o programie Medfile musi być z mojej strony pozytywna, najbardziej przydatne okazały się być:

  • rejestracje na wizyty grupowe i cykliczne,
  • możliwa do zbudowana własna karta wizyty dla pacjenta,
  • gotowe szablony dokumentacji – różne zgody i skierowania są w Medfile dostępne,
  • możliwość rejestracji online i wysyłka SMS z przypomnieniem o wizycie,
  • podpis pacjenta na dokumentach MedSign,
  • e-Recepty i e-Skierowania, które już są obowiązkiem.
     

Wybór Medfile EDM - pomoc obsługi klienta

Na uznanie zasługuje obsługa klienta w Medfile. Zdarzyło mi się dzwonić do Pani Kasi po godzinie 21:00, bo miałem pytania odnośnie wizyty pacjenta, którą właśnie zakończyłem, a wiem, że w tych godzinach obsługa już nie pracuje. Sprawa była jednak pilna i nie było problemów z uzyskaniem pomocy. Wiem, że z taką obsługą klienta mogę spokojnie prowadzić kartoteki moich pacjentów. Dane ze starego programu również zostały przeniesione bezproblemowo.
 

Wszystkim specjalistom psychiatrii polecam program Medfile!