Co sprawia, że warto wybrać eCRF?

Oprogramowanie eCRF, będąc elektroniczną kartą obserwacji klinicznej pozwala na szybkie pozyskiwanie danych, a jednocześnie ich właściwą analizę. Całość systemu została zaprojektowana w takich sposób, aby odpowiadać w najwyższym stopniu potrzebom sektora farmaceutycznego.

 

Alternatywna dla dokumentów papierowych

Największym atutem zastosowanie eCRF, jest możliwość całkowitego wyeliminowania papierowych kwestionariuszy obserwacji klinicznej i zastąpienie ich elektronicznym odpowiednikiem w formie zintegrowanej platformy badawczej. Stąd też stworzone rozwiązanie, pozwala na zarządzanie całymi projektami badawczymi w taki sposób, aby osiągać jak najlepszą jakość.

 

Zacznijmy od zalet

Przede wszystkim system charakteryzuje się przyjaznym interfejsem, który jednocześnie umożliwia łatwą obsługę systemu. Wśród innych zalet eCRF warto wymienić:

 • umożliwienie wglądu do danych w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie;
 • zgodność z wytycznymi FDA: Title 21 CFR Part 11;
 • zdalne gromadzenie danych, co chroni je przed zniszczeniem czy możliwością pomieszania pojedynczych kart;
 • wyposażenie w moduł analityczny zezwalający na kontrolowanie postępów badania;
 • tworzenie statystyk realizowanego projektu.

 

Na czym polega przewaga elektronicznej dokumentacji?

Jednak to nie wszystko, jeśli chodzi o mocne strony oprogramowania. Dzięki dobremu zrozumieniu potrzeb badaczy, system zwraca uwagę także na taką kwestię, jak kompletność zgromadzonych danych. Tym samym nie pozwala on na pominięcie pytania bądź rubryki, zaś sama elektroniczna forma dokumentacji pozwala na unikniecie nieczytelnych zapisów, które później mogłyby wpłynąć na ostateczny wynik badania.

 

Na to nie pozwoli Ci wersja papierowa

Do kolejnych zalet systemu można zaliczyć:

 • dostęp w jednym miejscu do wszystkich zgromadzonych danych o pacjencie;
 • możliwość drukowania wypełnionych formularzy eCRF;
 • prowadzenie statystyk gromadzonych danych w postaci tabel podsumowujących, czy wykresów;
 • śledzenie zmian wartości wpisów;
 • możliwość powiadamiania drogą e-mail o pojawieniu się zdarzeń niepożądanych.

 

Wysoka funkcjonalność systemu, pozwala nie tylko na przeprowadzanie wysokojakościowych procesów badawczych, ale także daje szansę na efektywne zarządzanie całym procesem. Nie sposób zakończyć ten artykuł i nie wspomnieć jeszcze o dwóch bardzo ważny funkcjach programu, którymi są:

 • randomizacja – proces ten pozwala na wskazanie funkcji, potrzebnych do zrealizowania wiarygodnego badania;
 • moduł zarządzania lekami – pozwala na kontrolowanie ilości leków w centrach dystrybucyjnych, a tym samym czuwa nad ich dostępnością.
System rezerwacji wizyt | Strona WWW gabinetu | Program do e-Recepty Co sprawia, że warto wybrać eCRF? Program do gabinetu - korzyści z zastosowania elektronicznego grafiku Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór” Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – poradnik NIL | e-Recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - Lekarze 50+ a wyzwania techniczne KIF z wytycznymi dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej eCRF - oprogramowanie do badań klinicznych Program do gabinetu | Poradnia Telemedyczna haloDoctor Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta Migracja danych w EDM Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – jak zacząć działać? e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym? e-Przychodnia – kompleksowe konsultacje medyczne online E-Recepta – także od lekarza online Teleporady w medycynie Konsultacje online z lekarzem okulistą. Skuteczna diagnoza Zwolnienie lekarskie online. Umów się na wizytę Konsultacje online z lekarzem pulmonologiem. Konsultuj wyniki online Konsultacje online z ortopedą Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi Antykoncepcja online – uzyskaj receptę od ręki Recepta od lekarza rodzinnego przez Internet Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu W jakim celu przeprowadza się badania rynku medycznego? Zapalenie prostaty - Praktyka lekarska online - Lekarze haloDoctor Rafał Piszczek: W przyszłości widzę telemedycynę jako pierwszy etap konsultacji medycznych Dlaczego badania rynku farmaceutycznego to dziś konieczność? Migrena – przyczyny, objawy i leczenie 6 rzeczy, które należy wiedzieć o menopauzie 4 mity o badaniach satysfakcji klienta, które musisz poznać Jak stworzyć idealną ankietę online? Ból głowy - migrena, napięciowy ból głowy haloDoctor Free - nowa funkcja, która łączy pacjentów i lekarzy Weterynarz online dla Twojego pupila The future of clinical trials in Poland