Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi

Rozpoznawanie i leczenie schorzeń zajmujących się chorobami nowotworowymi to dziedzina medycyny zwana onkologią. Współcześnie nowotwory to jedne z chorób zaliczanych do tzw. chorób cywilizacyjnych. Wysokiej jakości profilaktyka oraz opieka nad osobami znajdującymi się w trakcie: chemioterapii, radioterapii oraz po operacjach usunięcia zmian nowotworowych jest teraz dostępna również online. Lekarz onkolog haloDoctor jest jednym ze specjalistów opiekujących się pacjentami z chorobami nowotworowymi. Korzystaj z pomocy onkologów na platformie online.

 

haloDoctor – czym jest

 

Poradnia lekarska w Internecie, tak w skrócie można opisać haloDoctor. Proste i łatwe w obsłudze rozwiązanie dla pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi, daje możliwość szybkiego kontaktu z lekarzem onkologiem. Lekarz onkolog haloDoctor konsultuje pacjentów za pomocą nowoczesnych rozwiązań:

 • czatów,
 • konsultacji telefonicznych,
 • konsultacji wideo.

 

Onkolodzy online mogą dla pacjentów wystawić e-Zwolnienia, jak również eReceptę na leki Rp, Rpw oraz leki recepturowe. Elektroniczna recepta szybko trafia „do ręki” pacjenta za sprawą SMS-a posiadającego 4-cyfrowy kod do realizacji recepty lub e-maila z plikiem PDF do odczytu eRecepty. Z jedną lub druga formą kodu pacjenci udają się do apteki, wraz z nim podają numer PESEL na który została wystawiona recepta.

 

Należy zaznaczyć, że konsultacje online są pełnoprawną formą praktyki lekarskiej. Lekarz onkolog haloDoctor jest w 100% bezpieczną poradą medyczną, zgodną z rozporządzeniami NFZ oraz wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Zgodnie z nimi lekarz w trakcie porady online ma możliwość:

 • oceny stanu zdrowia pacjenta,
 • przeprowadzenia szczegółowego wywiadu,
 • wydania porady lekarskiej,
 • konsultacji wyników badań laboratoryjnych: morfologii, moczu, wyników biopsji,
 • wykonania części badań (jeśli jest to możliwe).

 

Uproszczenie i przejrzystość działań na platformie, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy – to był nasz cel, który udało się osiągnąć w ciągu kilku miesięcy prac. Jak najszybszy kontakt pacjenta z lekarzem specjalistą, podczas zdalnej e-Wizyty, oparty o wygodny i przejrzysty system gwarantuje nie tylko wysoką jakość usług, ale także bezpieczeństwo danych medycznych pacjentów" – komentuje Szymon Błąkała, członek rady nadzorczej Medfile S.A. oraz lider sekcji R&D w Centrum Badawczo-Rozwojowym BioStat®.

 

Główne zalety porad onkologicznych online

 

Najważniejszą zaletą platformy haloDoctor jest znoszenie wielu barier uniemożliwiających kontakty z pomiędzy pacjentami zmagającymi się z chorobami onkologicznymi a specjalistami tej dziedziny medycyny. Kolejki do lekarzy onkologów ciągną się przez wiele miesięcy, pacjenci potrzebujący szybkich konsultacji muszą bardzo długo czekać na konsultacje, a wielokrotnie czas działa na niekorzyść pacjenta. Lekarz onkolog haloDoctor daje możliwość:

 • pominięcia kolejek,
 • obniżenia kosztów transportu do specjalisty,
 • zmniejszenia ryzyka braku nadzoru lekarskiego nad pacjentem chorym przewlekle.

 

Pacjent może szybko zarejestrować się do lekarza specjalisty za pomocą platformy haloDoctor. Kilka prostych kroków wystarcza, aby móc skontaktować się ze specjalistą, przeprowadzić szczegółową rozmowę z lekarzem specjalistą, jak również otrzymać e-Dokumenty w postaci recepty elektronicznej lub L4. Ważnym krokiem jest wybór lekarza specjalisty. Poprzez zakładkę „Specjalizacje” można znaleźć lekarza dla siebie oraz znaleźć opis jego działalności online. Po wyborze specjalisty należy dokonać wyboru daty oraz godziny wizyty.

 

Istotną rzeczą jest rzetelne wypełnienie karty pacjenta wraz ze wszystkimi informacjami personalnymi tj.: PESEL, adres zamieszkania, NIP oraz medycznymi danymi pacjenta:

 • informacjami od specjalistów,
 • zdjęciami RTG,
 • wynikami badań,
 • objawami chorób (pierwsze wystąpienie objawów, przebieg, metody leczenia).

 

Wypełniony formularz, rozmowa z lekarzem oraz przesłane dokumenty medyczne – za pomocą okna czatu będą stanowiły kluczową rolę w diagnostyce pacjenta onkologicznego. Aby zapłaci za e-Wizytę wystarczy potwierdzić chęć konsultacji na haloDoctor za pomocą emaila, który pacjent otrzymuje na swoją prywatną skrzynkę. Tam też znajduje się przekierowanie do płatności online w systemie PayU kartą elektroniczną.

 

Z czym należy zgłosić się do specjalisty onkologa?

 

Może zaistnieć wiele objawów nie będącym charakterystycznymi objawami dla początkowych faz chorób onkologicznych, tj: silne bóle głowy, omdlenia, bardzo złe wyniki badań morfologicznych lub badań moczu – przy takich objawach najczęściej lekarz rodzinny będzie kierował pacjenta na dalszą diagnostykę. Choroba może jednak dawać objawy, które z większym prawdopodobieństwem świadczą o wystąpieniu nowotworu. Są to:

 • powiększone jądra u mężczyzn,
 • krwawienie z dróg rodnych u kobiet (pomiędzy miesiączkami lub w okresie menopauzy),
 • pojawiająca się krew w kale,
 • pojawiające się strukturalne zmiany w jamie ustnej,
 • wyczuwalność guzów podskórnych,
 • zmienność znamion barwnikowych, tzw. pieprzyków.

 

Ponad 400 lekarzy w przychodni online

 

Lekarz onkolog haloDoctor, to nie jedyny specjalista, który przyjmuje pacjentów na platformie internetowej. Wizyty telemedyczne są także realizowane przez lekarzy z wiodących, popularnych dziedzin, jak: medycyna rodzinna, ginekologów, urologów, dermatologów, chirurgów, internistów, pediatriów, ortopedów oraz specjalistów z dziedzin wąskich: neonatologia, medycyna sportowa, medycyna estetyczna, andrologia, audiologia, psychiatria i wiele innych. Na haloDoctor można również konsultować się z: fizjoterapeutami, dietetykami, pielęgniarkami i psychologami.

Rafał Piszczek, CEO Medfile.pl / haloDoctor dodaje także, że: "Wizyta telemedyczna daje pacjentom możliwość przesyłania dokumentacji swoich dolegliwości, zarówno przed jak i w trakcie wizyty. Wgranie wyników badań, przesyłanie zdjęć RTG, a nawet przesyłanie kwestionariuszy ankiet zdrowotnych różnego typu do pacjenta jest możliwe w szybkim czasie. Lekarze mogą, przez połączenie z platformą NFZ – P1 wystawić błyskawicznie eRecepty oraz elektroniczne L4 i wysłać je do pacjenta."

 

Wybierz konsultacje ze specjalistą haloDoctor, rejestracja do lekarzy jest otwarta 24/7!

 


 

halodoctor.pl – Onkolog online, lekarz onkolog online, eRecepta, e-Zwolnienie, Onkologia, Konsultacje lekarskie online, Telemedycyna, Poradnia telemedyczna

System rezerwacji wizyt | Strona WWW gabinetu | Program do e-Recepty Co sprawia, że warto wybrać eCRF? Program do gabinetu - korzyści z zastosowania elektronicznego grafiku Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór” Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – poradnik NIL | e-Recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - Lekarze 50+ a wyzwania techniczne KIF z wytycznymi dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej eCRF - oprogramowanie do badań klinicznych Program do gabinetu | Poradnia Telemedyczna haloDoctor Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta Migracja danych w EDM Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – jak zacząć działać? e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym? e-Przychodnia – kompleksowe konsultacje medyczne online E-Recepta – także od lekarza online Teleporady w medycynie Konsultacje online z lekarzem okulistą. Skuteczna diagnoza Zwolnienie lekarskie online. Umów się na wizytę Konsultacje online z lekarzem pulmonologiem. Konsultuj wyniki online Konsultacje online z ortopedą Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi Antykoncepcja online – uzyskaj receptę od ręki Recepta od lekarza rodzinnego przez Internet Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu W jakim celu przeprowadza się badania rynku medycznego? Zapalenie prostaty - Praktyka lekarska online - Lekarze haloDoctor Rafał Piszczek: W przyszłości widzę telemedycynę jako pierwszy etap konsultacji medycznych Dlaczego badania rynku farmaceutycznego to dziś konieczność? Migrena – przyczyny, objawy i leczenie 6 rzeczy, które należy wiedzieć o menopauzie 4 mity o badaniach satysfakcji klienta, które musisz poznać Jak stworzyć idealną ankietę online?