Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu

Od roku 2017 tabletka „dzień po” dostępna jest tylko na receptę. Dla kobiet to ogromna niedogodność, bowiem taki lek najskuteczniejszy jest wówczas, gdy zostanie przyjęty w krótkim czasie. Umawianie wizyt lekarskich w gabinecie oraz czekanie w kolejce z pewnością w tym nie pomaga, dlatego najlepszym sposobem na otrzymanie recepty na tabletkę „dzień po” jest skorzystanie z pomocy lekarskiej dostępnej online.

 

Tabletka „dzień po” w kilka minut

 

Lekarze zdają sobie sprawę, że w przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się szybkie działanie. Dlatego konsultując pacjentki online medycy nie utrudniają i nie przedłużają procesu uzyskania recepty, dzięki czemu całość powinna zająć zaledwie kilka minut.

 

Jak uzyskać receptę?

 

Aby uzyskać receptę na tabletkę „dzień po” wystarczy wejść na haloDoctor.pl, znaleźć lekarza (najlepiej ginekologa lub lekarza rodzinnego) oraz umówić się na e-Wizytę. Co istotne, w przypadku haloDoctor.pl wielu lekarzy dostępnych jest online, również w późnych godzinach nocnych. Dzięki temu uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” będzie naprawdę szybkie i komfortowe. Warto też wspomnieć, że istnieją też tabletki poronne, które nie są dostępne w Polsce, ale potocznie są mylone z tabletkami „dzień po”, które są na receptę.

 

Ile to kosztuje?

 

Uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” pozwoli oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. W przypadku tych ostatnich, koszt skorzystania z usługi przepisania takiego preparatu rozpoczyna się od zaledwie 49 zł. Jeśli dodatkowo pacjentka chce się skonsultować, również ma taką możliwość. Wówczas powinna wybrać usługę „Konsultacja z możliwością wypisanie e-Recepty”. Wtedy lekarz będzie wiedział, że potrzebna jest dodatkowa porada medyczna.

 

Realizacja recepty na tabletkę „dzień po”

 

Pacjentki nie muszą obawiać się także o realizację recepty uzyskanej online. Obecnie obowiązują bowiem tzw. e-Recepty, czyli dokumenty wydawane elektronicznie. Dzięki temu pacjentka podaje w aptece tylko numer recepty oraz numer PESEL, dzięki czemu realizacja jest bezproblemowa, a do tego komfortowa i sprawna.

 

Jak przyjąć tabletkę „dzień po”?

 

Dwa powszechnie dostępne rodzaje tabletek „dzień po” to preparaty zawierające:

  • lewonorgestrel – preparat należy zażyć maksymalnie do 72 godzin po stosunku,
  • octan uliprystalu – preparat należy zażyć maksymalnie do 120 godzin po stosunku.

 

W przypadku tego typu środków liczy się przede wszystkim czas, dlatego nie warto zwlekać z przyjęciem. Są one bowiem najskuteczniejsze w pierwszej dobie od niezabezpieczonego stosunku.

 

Czy tabletka „dzień po” ma skutki uboczne?

 

Tabletka „dzień po”, podobnie jak wszystkie preparaty dostępne na receptę, może mieć pewne skutki oboczne. Pacjentka nie musi się jednak obawiać, gdyż może dowiedzieć się o nich czytając ulotkę preparatu. Może także dopytać o te kwestie lekarza zwłaszcza, gdy cierpi na inne dolegliwości i obawia się stosowania takiego preparatu. Specjalista z pewnością udzieli wszystkich niezbędnych informacji na ten temat.

 

Uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” jest jak widać bardzo szybkie i wygodne, ale tylko wtedy, gdy pacjentka korzysta z telemedycyny. Jeśli i ty jej potrzebujesz, wejdź na platformę haloDoctor.pl i przekonaj się o tym sama.

System rezerwacji wizyt | Strona WWW gabinetu | Program do e-Recepty Co sprawia, że warto wybrać eCRF? Program do gabinetu - korzyści z zastosowania elektronicznego grafiku Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór” Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – poradnik NIL | e-Recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - Lekarze 50+ a wyzwania techniczne KIF z wytycznymi dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej eCRF - oprogramowanie do badań klinicznych Program do gabinetu | Poradnia Telemedyczna haloDoctor Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta Migracja danych w EDM Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – jak zacząć działać? e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym? e-Przychodnia – kompleksowe konsultacje medyczne online E-Recepta – także od lekarza online Teleporady w medycynie Konsultacje online z lekarzem okulistą. Skuteczna diagnoza Zwolnienie lekarskie online. Umów się na wizytę Konsultacje online z lekarzem pulmonologiem. Konsultuj wyniki online Konsultacje online z ortopedą Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi Antykoncepcja online – uzyskaj receptę od ręki Recepta od lekarza rodzinnego przez Internet Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu W jakim celu przeprowadza się badania rynku medycznego? Zapalenie prostaty - Praktyka lekarska online - Lekarze haloDoctor Rafał Piszczek: W przyszłości widzę telemedycynę jako pierwszy etap konsultacji medycznych Dlaczego badania rynku farmaceutycznego to dziś konieczność? Migrena – przyczyny, objawy i leczenie 6 rzeczy, które należy wiedzieć o menopauzie 4 mity o badaniach satysfakcji klienta, które musisz poznać Jak stworzyć idealną ankietę online? Ból głowy - migrena, napięciowy ból głowy haloDoctor Free - nowa funkcja, która łączy pacjentów i lekarzy Weterynarz online dla Twojego pupila