e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym?

Od kilku dni większość lekarzy specjalistów pracuje w systemach, dzięki którym będzie mogła być wystawiana e-Recepta. Dlaczego warto rozpocząć wystawiać e-Dokumenty w systemach gabinetowych? Przedstawiamy kilka powodów, dla których opłaca się wdrożyć system gabinetowy w swojej placówce.
 

Szybkość i automatyka działań

Korzystając z systemu gabinetowego Medfile® EDM lekarz specjalista oraz osoba uprawniona może szybko, sprawnie i bez zbędnego wypełniania danych wystawić
e-Receptę, e-Zwolnienie, a w przyszłości e-Skierowanie. Informacje dotyczące pacjentów są pobierane z systemu gabinetowego automatycznie, a ponadto:

 • Inteligentne bazy danych pozwalają na szybkie wstawianie odpowiednich leków do
  e-Recepty;
 • Baza kodów ICD-9/10 umożliwia zapisywanie chorób i schorzeń intuicyjnie, poprzez wpisanie pierwszych kilku znaków;
 • e-Recepta w Medfile® EDM może być wystawiona szybko i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia poprzez integrację systemu z platformą e-Zdrowie (P1 i P2);
 • Intuicyjny system pozwala na kopiowanie recept dla pacjentów chorych przewlekle;
 • W systemie Medfile® EDM pacjenci nie muszą posiadać Internetowego Konta Pacjenta,
  e-Recepta z kodem może być wysłana SMS-em z systemu gabinetowego.
   

Wygoda w codziennej pracy personelu medycznego

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, taka jak e-Recepta, e-Zwolnienie, czy też w niedalekiej przyszłości e-Skierowanie wraz z kartoteką medyczną pacjenta to nie wszystkie istotne funkcje systemu Medfile® EDM. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i łatwej obsłudze, personel medyczny może sprawnie zarządzać także funkcjami administracyjnymi oraz podstawowymi działaniami związanymi z płatnościami za wizyty lekarskie (w przypadku realizacji wizyt prywatnych). Do najważniejszych funkcji, o których warto wspomnieć w przypadku systemu gabinetowego Medfile® EDM należą:

 • Integracja z drukarkami i kasami fiskalnymi (płatności kartą, gotówką, przedpłaty za wizyty);
 • Rejestracja online dla pacjentów, wspomagająca zmniejszanie kolejek w placówce;
 • Darmowa witryna internetowa placówki, umożliwiająca prezentację usług medycznych, cenniki, lokalizację wraz z możliwością dojazdu, przedstawienie personelu;
 • Elektroniczny formularz dla pacjenta – MedSign, który pozwala na złożenie podpisu pod dokumentacją medyczną w postaci elektronicznej (np. za pomocą pada);
 • Magazyn leków umożliwiający kontrolę leków zgromadzonych w placówce oraz wykorzystywanego sprzętu medycznego;
 • Darmowa, kieszonkowa aplikacja mobilna (na system Android oraz iOS), dzięki której specjalista ma stały dostęp do swojego grafiku z poziomu telefonu.
   

Bezpieczeństwo danych pacjentów

Przygotowany przez specjalistów z branży IT oraz medycyny, system gabinetowy Medfile® zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych wrażliwych pacjentów. Dzięki przechowywaniu danych na szyfrowanym dysku oraz fizycznym zabezpieczeniom serwera, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna jest w pełni bezpieczna. Ponadto stały backup kartotek pozwala uchronić informacje dotyczące pacjentów przed niespodziewaną utratą danych.
 

Szybkie testowanie systemu i pomoc Obsługi Klienta

Dzięki Medfile® EDM możesz szybko i sprawnie zacząć wystawiać e-Dokumenty.
e-Recepta z poziomu Twojego gabinetu bez konieczności korzystania z przestarzałych i niekompletnych systemów. Nie pozostawaj w starym systemie papierowym i wykorzystaj nowe możliwości, jakie dają innowacyjne rozwiązania technologiczne. Łatwy w obsłudze system i automatyczne rozwiązania pozwolą na szybszą realizację zadań związanych z wypełnianiem dokumentacji i skupienie się na osobie pacjenta. To zdecydowanie poprawi wizerunek Twojej placówki!

Nasza pomocna Obsługa Klienta przeprowadzi Cię przez wszystkie funkcje systemu Medfile® i pomoże wgrać certyfikaty potrzebne do wystawiania e-Recept i e-Zwolnień.

Sprawdź Medfile® EDM już dziś!