Migracja danych w EDM

Możliwość przeniesienia wrażliwych danych, dotyczących historii zdrowia i choroby pacjenta, to poważne przedsięwzięcie informatyczne. Wymaga zaangażowania profesjonalistów, określonej ilości czasu, potrzebnej na przeniesienie informacji (zależnej od objętości danych), odpowiednich zabezpieczeń i adaptacji dokumentacji medycznej do nowych, bardziej intuicyjnych rozwiązań niż funkcjonowały wcześniej. Migracja danych z mniej do bardziej zaawansowanych programów do obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej jest możliwa zupełnie za darmo, dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Medfile® EDM.


Bez ryzyka w trakcie migracji

Podczas chęci przeniesienia danych medycznych pacjentów może pojawić się obawa o bezpieczeństwo wrażliwej dokumentacji. Program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® EDM, zakłada pełne bezpieczeństwo wrażliwych informacji, ponieważ migracja danych przebiega z zastosowaniem licznych zabezpieczeń, a dane pacjentów trafiają do systemu działającego w tzw. chmurze. Dzięki stałym back-up’om oraz dbaniu o serwery, na których znajdują się elektroniczne dane medyczne, właściciel placówki jest zwolniony z:

  • wymiany sprzętu elektronicznego na nowszy,
  • wynajęcia powierzchni dla serwerowni,
  • wprowadzania dodatkowych zabezpieczeń w placówce medycznej,
  • stałej aktualizacji oprogramowania do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

Oprogramowanie do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile® jest aktualizowane samoczynnie, w momencie wprowadzania zmian i nowych rozwiązań. Poprzez tę funkcję, gabinety lekarskie mają stały dostęp do nowych funkcji i zastosowań, które pojawiają się w programie. Podstawową zaletą, jaką niesie ze sobą migracja danych do systemu Medfile®, to pozostawienie w ciągłości tworzenia dokumentacji medycznych poszczególnych pacjentów, bez ryzyka utraty jakichkolwiek informacji o ich stanie zdrowia. Program umożliwia także wprowadzenie nowych kartotek pacjentów, którzy dopiero zgłoszą się do gabinetu specjalisty w ramach pierwszej wizyty.
 

Szybka i sprawna migracja danych oraz e-Dokumentacja medyczna

  • Początkowo ustala się z konsultantem i działem IT zakres danych, który należy przenieść do nowego programu,
  • Bazę danych eksportuje się do chronionego hasłem pliku, w uzgodnionym formacie (.xlm, .xls, inny),
  • Dane przekazuje się do specjalistów Medfile®,
  • Ostatnim punktem jest import danych do Medfile®.
     

Rozwiązania związane z e-Dokumentacją takie jak e-Recepta czy też e-Zwolnienie podnoszą jakość i szybkość pracy podmiotów odpowiadających za ochronę zdrowia pacjentów w Polsce. Internetowe Konto pacjenta daje możliwość monitorowania własnego stanu zdrowia i dostępu do dokumentacji medycznej dla pacjentów.


Nowe możliwości dzięki migracji

Dzięki migracji danych do nowego, intuicyjnego oprogramowania można zyskać nie tylko nową jakość pracy w gabinecie, szybkość i łatwość prowadzenia kartoteki pacjentów, ale także dostęp do pracy na urządzeniach mobilnych, jak smartfon (z systemem Android lub iOS) i tablet. Aplikacja online pozwala na pracę z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Teraz można już łatwo zajrzeć nie tylko w kartotekę medyczną pacjentów, ale także spojrzeć w grafik na najbliższy tydzień pracy.

 

Wypróbuj oprogramowanie Medfile® i przeprowadź darmową migrację danych pacjentów!

System rezerwacji wizyt | Strona WWW gabinetu | Program do e-Recepty Co sprawia, że warto wybrać eCRF? Program do gabinetu - korzyści z zastosowania elektronicznego grafiku Opinia o programie Medfile EDM – „to był mój najlepszy wybór” Aplikacje mobilne, jako wsparcie pracy placówek medycznych e-Dokumentacja – zalety stosowania mobilnych aplikacji Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – poradnik NIL | e-Recepta Elektroniczna Dokumentacja Medyczna - Lekarze 50+ a wyzwania techniczne KIF z wytycznymi dla Elektronicznej Dokumentacji Medycznej eCRF - oprogramowanie do badań klinicznych Program do gabinetu | Poradnia Telemedyczna haloDoctor Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta Migracja danych w EDM Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – jak zacząć działać? e-Recepta – dlaczego warto zacząć pracować w systemie gabinetowym? e-Przychodnia – kompleksowe konsultacje medyczne online E-Recepta – także od lekarza online Teleporady w medycynie Konsultacje online z lekarzem okulistą. Skuteczna diagnoza Zwolnienie lekarskie online. Umów się na wizytę Konsultacje online z lekarzem pulmonologiem. Konsultuj wyniki online Konsultacje online z ortopedą Lekarz onkolog haloDoctor. Stała opieka nad pacjentami przewlekle chorymi Antykoncepcja online – uzyskaj receptę od ręki Recepta od lekarza rodzinnego przez Internet Tabletka „dzień po” w kilka minut bez wychodzenia z domu W jakim celu przeprowadza się badania rynku medycznego? Zapalenie prostaty - Praktyka lekarska online - Lekarze haloDoctor Rafał Piszczek: W przyszłości widzę telemedycynę jako pierwszy etap konsultacji medycznych Dlaczego badania rynku farmaceutycznego to dziś konieczność? Migrena – przyczyny, objawy i leczenie 6 rzeczy, które należy wiedzieć o menopauzie 4 mity o badaniach satysfakcji klienta, które musisz poznać Jak stworzyć idealną ankietę online? Ból głowy - migrena, napięciowy ból głowy haloDoctor Free - nowa funkcja, która łączy pacjentów i lekarzy Weterynarz online dla Twojego pupila The future of clinical trials in Poland