Migracja danych w EDM

Możliwość przeniesienia wrażliwych danych, dotyczących historii zdrowia i choroby pacjenta, to poważne przedsięwzięcie informatyczne. Wymaga zaangażowania profesjonalistów, określonej ilości czasu potrzebnego na przeniesienie informacji (zależnej od objętości danych), odpowiednich zabezpieczeń i adaptacji dokumentacji medycznej do nowych, bardziej intuicyjnych rozwiązań niż funkcjonowały wcześniej. Migracja danych z mniej do bardziej zaawansowanych programów do obsługi elektronicznej dokumentacji medycznej jest możliwa zupełnie za darmo, dzięki rozwiązaniom proponowanym przez Medfile® EDM.

 

Bez ryzyka

Podczas chęci przeniesienia danych medycznych pacjentów może pojawić się obawa o bezpieczeństwo wrażliwej dokumentacji. Program do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej Medfile®, zakłada pełne bezpieczeństwo wrażliwych informacji, ponieważ migracja danych przebiega z zastosowaniem licznych zabezpieczeń, a dane pacjentów trafiają do systemu działającego w tzw. chmurze. Dzięki stałym back-up’om oraz dbaniu o serwery, na których znajdują się elektroniczne dane medyczne, właściciel placówki jest zwolniony z:

  • wymiany sprzętu elektronicznego na nowszy,
  • wynajęcia powierzchni dla serwerowni,
  • wprowadzania dodatkowych zabezpieczeń w placówce medycznej,
  • stałej aktualizacji oprogramowania do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

 

Oprogramowanie do prowadzenia Dokumentacji Medycznej Medfile® jest aktualizowane samoczynnie, w momencie wprowadzania zmian i nowych rozwiązań. Poprzez tę funkcję, gabinety lekarskie mają stały dostęp do nowych funkcji i zastosowań, które pojawiają się w programie. Podstawową zaletą, jaką niesie ze sobą migracja danych do systemu Medfile®, to pozostawienie w ciągłości tworzenia dokumentacji medycznych poszczególnych pacjentów, bez ryzyka utraty jakichkolwiek informacji o ich stanie zdrowia. Program umożliwia także wprowadzenie nowych kartotek pacjentów, którzy dopiero zgłoszą się do gabinetu specjalisty, w ramach pierwszej wizyty.
 

Szybka i sprawna migracja przebiega w kilku etapach:

  • Początkowo ustala się z konsultantem i działem IT zakres danych, który należy przenieść do nowego programu.
  • Bazę danych eksportuje się do chronionego hasłem pliku, w uzgodnionym formacie (xlm, xls, inny).
  • Dane przekazuje się do specjalistów Medfile®.
  • Nasi eksperci wykonują import do Medfile®.

 

Wiele możliwości pracy

Dzięki migracji danych do nowego, intuicyjnego oprogramowania można zyskać nie tylko nową jakość pracy w gabinecie, szybkość i łatwość prowadzenia kartoteki pacjentów, ale także dostęp do pracy na urządzeniach mobilnych, jak smartphon (z systemem Android i iOS) i tablet. Aplikacja online pozwala na pracę z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Teraz można już łatwo zajrzeć nie tylko w kartotekę medyczną pacjentów, ale także spojrzeć w grafik na najbliższy tydzień pracy.

 

Wypróbuj oprogramowanie Medfile® i przeprowadź darmową migrację danych pacjentów!