Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – łatwy dostęp do kartoteki pacjenta

W dzisiejszym świecie jedną z najistotniejszych wartości jest czas. Nieustannie panuje jego deficyt, każdy potrzebuje go coraz więcej. Każdy człowiek ma go pod stałą kontrolą. Także branża medyczna jest ściśle związana z tą wartością. Pacjenci jak i lekarze śpieszą się, a jednocześnie wymagają od siebie wysokiego stopnia zaangażowania w sprawy opieki zdrowotnej. Pacjenci oczekują jak najwyższej jakości obsługi, lekarze – szacunku wobec swojej wiedzy i praktyki. Poświęcanie większej ilości czasu na pracę związaną z wypełnianiem dokumentów ogranicza relację z pacjentem. Mamy rozwiązanie tego problemu - Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.

 

Lekarz i pacjent
Prowadzenie dokumentacji medycznej pacjentów – kart zdrowia i choroby pacjentów jest obowiązkiem lekarzy. Jej wypełnianie zabiera wiele cennego czasu w gabinecie lekarskim. Ten mógłby zostać przeznaczony na dokładniejsze badanie przedmiotowe i podmiotowe. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® jest wygodnym rozwiązaniem dla specjalistów, którzy chcą ograniczyć do minimum wypełnianie dokumentacji swoich pacjentów. Szybkie uzupełnianie informacji zdrowotnych za pomocą kilku kliknięć zmniejsza poświęcanie czasu na uzupełnienie potrzebnych informacji do kilku minut. Jednocześnie elektroniczna forma kartoteki pacjenta ułatwia specjaliście gromadzenie danych o chorobach i schorzeniach konkretnej osoby. W jednym miejscu istnieje możliwość zamieszczania informacji dotyczących przebytych chorób, dodawania informacji o wynikach badań, chorobach przewlekłych, dołączania zdjęć rentgenowskich. Dodatkowo pacjenci mogą zostać w szybki sposób informowani o kolejnych terminach wizyt dzięki systemowi powiadamiania SMS.

 

Zmiany w dokumentacji – koniec problemów z błędami
Częste pomyłki, które pojawiają się w trakcie prowadzenia dokumentów papierowych to brak możliwości poprawy ewentualnych pomyłek. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna Medfile® rozwiązuje ten problem.

Wspomniany wcześniej pośpiech lekarzy, nierzadko pacjentów, którzy jak najszybciej chcą załatwić swoje sprawy, sprawia że pojawiają się błędy w dokumentacji medycznej. Samokontrola lekarzy byłaby najskuteczniejszym rozwiązaniem tych problemów. Twórcy oprogramowania Medfile® EDM zastosowali udogodnienia dla specjalistów, dzięki którym pojawianie się ewentualnych błędów będzie można zniwelować do zera. Są to:

  • Dodatkowe komunikaty ostrzegawcze zwracające uwagę lekarzy i specjalistów prowadzących Elektroniczną Dokumentację Medyczną, w formie : „Wprowadzone zmiany mogą nie zostać zapisane”
  •  Pojawienie się przycisku „Zapisz zmiany” po wprowadzonych informacjach dotyczących pacjenta.
  • Możliwość edycji kartoteki pacjenta podczas pojawienia się ewentualnych błędów.

 

Dobór najlepszego programu do gabinetu lekarskiego wymaga testów i sprawdzenia istotnych dla specjalisty funkcji, jakie oferuje oprogramowanie do prowadzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Przetestuj Medfile® EDM w swoim gabinecie i prowadź z łatwością kartoteki pacjentów.